Над Земельним кадастром треба буде працювати ще 5 років

Ефекту від початку роботи кадастру для ринку землі — не буде. Допоки посадовці та чиновники не розроблять всієї необхідної законодавчої бази. А на це можуть піти роки.

Відкривати ринок землі не можна, доки влада не доопрацює законодавчої бази, кажуть експерти. Мовляв, закон «Про Державний земельний кадастр», що був однією з умов скасування мораторію на продаж землі, містить занадто багато недоліків. Зокрема, у багатьох країнах всі документи підписують в одній установі за принципом «єдиного вікна». Українцям доведеться побігати. Реєстрацію земельних ділянок проводитимуть служби Держземагентства, а прав на неї – підрозділ Мін’юсту. Будівлі, які стоять на ділянці реєструють у БТІ. Процедура погодження може тривати від кількох місяців до року.

«В усьому світі єдиний кадастровий номер на земельну ділянку, він же йде по всьому житті з цією земельною ділянкою і будівлями, які на ній знаходяться. Присвоюється органами державної земельної служби, яка і реєструє земельну ділянку, тобто це треба робити в них», — пояснює провідний експерт Центру Разумкова Володимир Жмуцький.
Українську землю мають порахувати і викласти дані в інтернеті уже впродовж 2012-2013 років.

Проте, скептики кажуть, що це забере значно більше часу: років 5-7 знадобиться на виправлення помилок, допущених у межуванні.
«В результаті масового паювання, масової приватизації земель, ми отримали достатньо багато колізій, помилок в кадастрі, і ці помилки треба виправляти. Тому що попередні роки була відсутня необхідна картографічна основа, не проведена була інвентаризація земель», — каже керівник проекту Світового Банку Сергій Кубах.

Зараз у системі є дані про 14 мільйонів земельних ділянок. Необхідно внести інформацію ще про 17 мільйонів. Повідомляє телеканал UBR.

ubr.ua 04.10.2011

Возникли вопросы?

Позвоните по тел. +38(099) 015-84-79
или
Заполните форму и мы с вами свяжемся